Донецький “Шахтар” гарантував собі місце в основному етапі Ліги чемпіонів наступного сезону.
Про це пише Sport.nv.ua
Незважаючи на те, що 10 травня гірники достроково стали чемпіонами України, сам по собі цей титул ще не забезпечував прямого потрапляння в основний раунд турніру.
Ситуація змінилася завдяки результатам боротьби інших європейських чемпіонатах. Оскільки переможець Ліги чемпіонів сезону 2025/26 – лондонський «Арсенал» чи французький ПСЖ – у будь-якому випадку отримає путівку до наступного розіграшу турніру через національний чемпіонат, в основному етапі з’явилося вакантне місце.
Згідно з регламентом УЄФА, його отримує чемпіон країни з найвищим п’ятирічним рейтингом серед асоціацій, які розташовані за межами першої десятки таблиці коефіцієнтів. За цю путівку “Шахтар” конкурував із шотландським “Рейнджерс” та грецьким “Олімпіакосом”.
Для прямого виходу в основу Ліги чемпіонів донецькому клубу необхідно було, щоб “Рейнджерс” не став чемпіоном Шотландії, а “Олімпіакос” – чемпіоном Греції. Обидва ці сценарії реалізувалися 10 травня: “Рейнджерс” поступився “Селтику” з рахунком 1:3 і опустився на третє місце, а в Греції чемпіонський титул отримав АЕК, тоді як “Олімпіакос” також фінішував третім.
Таким чином, “Шахтар” прямо кваліфікувався до основного етапу Ліги чемпіонів. Для донецького клубу це буде перша участь у головному євротурнірі за сезоном 2024/25. У наступній кампанії «гірники» стануть єдиним представником України у Лізі чемпіонів, адже цього сезону українські клуби не змогли пробитися до основної стадії турніру.
