У районі Вишневого помітили раптову зміну фарбування води в річці Сіверці – вона стала насичено бурою. Про це повідомляють місцеві жителі у соцмережах.
Очевидці стверджують, що у водойму могли проводитися скидання невідомих речовин.
Водночас одна з місцевих мешканок зауважила, що річка фактично протікає ближче до Крюківщини, тоді як у Вишневому відкритих водотоків майже немає. Через щільну забудову кордони між населеними пунктами часто умовні та проходять буквально по різні боки однієї вулиці.
Інші місцеві джерела припускають, що екологічна катастрофа може спостерігатися у районі Крюківщини. Йдеться про можливе хімічне забруднення, що потенційно здатне пошкодити екосистемі та проникнути в ґрунтові води, колодязі та свердловини.
Місцеві також звертають увагу, що течію річки поблизу одного з об’єктів могли частково перекрити. На їхню думку, це може бути пов’язане з роботами у прибережній зоні або з можливими спробами приховати скиди.
Наразі екологічні служби офіційних коментарів щодо причин зміни кольору води не надали.
Раніше адміністрація національного природного парку «Голосіївський» закликала відвідувачів утриматися від вживання води з колодязя біля Китаївської купелі через невідповідність санітарним нормам та потенційну небезпеку для здоров’я.
Фото: із відкритих джерел
