Патрульну Ганну Дудіну, підозрювану у службовій недбалості під час теракту в Києві 18 квітня, залучили до несення служби в наряді через великий дефіцит особового складу в поліції, повідомив голова Нацполіції Іван Виговський.
За його словами, Дудіна має статус патрульної поліцейської, проте тривалий час виконувала інші обов’язки в апараті та не працювала на лінії реагування на постійній основі.
Виговський наголосив, що твердження про нібито відсутність у неї статусу патрульної неточно: формально вона належить до патрульної служби, але тривалий час виконувала інший функціонал у структурі департаменту.
У Нацполіції констатують значний кадровий дефіцит: загальний недокомплект у патрульній поліції становить приблизно 25%, а в межах столиці ситуація ще складніша. Тому до нарядів залучають працівників, які зазвичай не перебувають у складових екіпажів реагування.
За словами Виговського, Дудіна не була штатним членом екіпажів реагування, проте її, як і інших співробітників, залучали до виконання таких завдань у разі потреби.
Під час судового розгляду сама підозрювана наголошувала, що з 2019 року не виконувала безпосередньо функції патрульної, була залучена до наряду внаслідок нестачі персоналу, не визнає звинувачення та стверджує, що не бачила стрільця під час інциденту.
Нагадаємо, 18 квітня у Голосіївському районі Києва озброєний чоловік відкрив вогонь по людях. Внаслідок нападу загинули семеро людей, ще кілька людей отримали поранення. Подія кваліфікували як теракт, а під час спецоперації нападника ліквідували.
За фактом дій правоохоронців відкрито кримінальне провадження за статтею про службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки. Розслідування продовжується.
Раніше повідомлялося, що Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід поліцейській Ганні Дудіні, підозрювана у службовій недбалості під час стрілянини у Голосіївському районі. Її ув’язнили з можливістю внесення застави понад 266 тисяч гривень.
Фото:
