Суд визнав винним колишнього бойовика так званої ДНР, який брав участь у підготовці підриву об’єктів залізничної інфраструктури поблизу Києва. Про це повідомили у прес-службі Офісу Генерального прокурора.
Публічне звинувачення у справі підтримували прокурори Офісу Генерального прокурора. В рамках судового розгляду встановлено, що громадянин України у 2014-2016 роках брав участь у бойових діях на боці терористичної організації «ДНР». Згодом його завербували представники російських спецслужб для виконання завдань, спрямованих проти суверенітету та безпеки України.
Після переїзду до передмістя Києва чоловік діяв під керівництвом кураторів із Росії та приєднався до підготовки диверсії на залізниці. Для цього їм було виготовлено понад 4 кг вибухівки, а також підготовлено запали та детонатори, які зберігалися приховано та призначалися для подальшого використання.
Співробітники Служби безпеки України викрили та затримали підозрюваного під час спроби передачі вибухових коштів іншим особам — для їхнього подальшого застосування у диверсійних актах проти транспортної інфраструктури.
У суді обвинувачений повністю визнав свою провину. Його засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Повідомлялося також, що суд ухвалив вирок жителю Київської області, який визнаний винним у здійсненні диверсії на замовлення ворога проти об’єктів залізничної інфраструктури. За підтримку публічного звинувачення прокурорами Київської обласної прокуратури чоловіка притягнуто до відповідальності за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.
Фото: Офіс Генерального прокурора
