Через провал з електромобілями Honda вперше за майже 70 років пішла в мінус

Японська Honda Motor повідомила про першу річну шкоду майже за 70 років перебування на біржі. Компанія втратила понад $9 млрд через реструктуризацію бізнесу електромобілів і відмовилася від довгострокових цілей із продажу EV.

Про це пише Reuters.

Honda Motor оприлюднила найгірший фінансовий результат з моменту виходу компанії на фондовий ринок у 1957 році. За підсумками фінансового року, що завершився в березні, операційний збиток компанії склав 414,3 млрд ієн ($2,63 млрд), тоді як роком раніше Honda отримала 1,2 трлн ієн прибутку.

Причиною стали витрати на реструктуризацію бізнесу електромобілів. Компанія зафіксувала збитки, пов’язані з EV, на рівні 1,45 трлн ієн і чекає на додаткові витрати ще на 500 млрд ієн у поточному фінансовому році.

Генеральний директор Honda Тошихіро Мібе заявив, що компанія відмовляється від плану, за яким електромобілі мають забезпечувати п’яту частину продажу нових авто до 2030 року. Також Honda скасувала мету повного переходу на електромобілі чи автомобілі на паливних елементах до 2040 року.

Крім того, компанія безстроково призупинила проект у Канаді вартістю $11 млрд із виробництва електромобілів та батарей.

У той же час Honda прогнозує повернення до прибутковості цього року. У компанії розраховують отримати операційний прибуток у 500 млрд ієн завдяки скороченню витрат та прибутковому мотоциклетному бізнесу, що демонструє високі продажі в Індії та Бразилії.




Джерело

Більше від автора

Після нічних обстрілів Київщини – оперативна інформація про стан електропостачання

Після нічних обстрілів Київщини – оперативна інформація про стан електропостачання

12 500 мешканців Києва знайшли притулок у метро під час атаки разом із домашніми тваринами

12 500 мешканців Києва знайшли притулок у метро під час атаки разом із домашніми тваринами

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *