У Києві інженеру з технічного нагляду одного із підрозділів ПрАТ «НЕК «Укренерго» оголосили підозру у службовій недбалості, повідомляє прес-служба Київської міської прокуратури.
Слідство встановило, що протягом 2024 року приватне підприємство виконувало будівельні роботи за договором підряду щодо будівництва бетонного паркану навколо одного з енергетичних об’єктів. Посадова особа, відповідальна за технічний нагляд, мала контролювати якість робіт та відповідність виконаних робіт проектно-кошторисної документації, проте не провела належних перевірок.
Зокрема, інженер не виявив невідповідність фактично використаних матеріалів вимогам проекту та підписав акти приймання виконаних робіт, хоча підрядник вніс до документації недостовірні відомості щодо застосування бетонної суміші нижчого класу.
Внаслідок таких дій, за даними слідства, ПрАТ «НЕК «Укренерго» зазнало майнових втрат на суму близько 600 тис. грн.
Дії інженера кваліфіковано за частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України як службову недбалість.
Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю до трьох років та зі штрафом.
Окремо зазначається, що також буде надано правову оцінку діям підрядної організації, яка виконувала будівельні роботи.
Раніше також повідомлялося, що Київська міська прокуратура повідомила про підозру посадовцю комунального підприємства «Київавтодормост». Через його службову недбалість під час ремонту Південного мосту столиця зазнала втрат понад 2,5 млн гривень: слідство встановило, що кошти були виплачені за роботи, які фактично не виконувались у повному обсязі.
Фото: Київська міська прокуратура
