Правоохоронці викрили групу осіб із Київської та Житомирської областей, які вигадували боргові зобов’язання, щоб вимагати гроші, а також вдавалися до підпалів для шантажу потерпілих. Зловмисникам вже повідомлено про підозри, повідомили у прес-службі поліції Київщини.
Слідство встановило, що учасники угруповання зверталися до громадян з вимогами сплатити борги, що нібито існують. Для тиску вони застосовували загрози фізичної розправи, псування майна та підпал, щоб змусити людей виконати їхні вимоги.
Щоб безперешкодно пересуватися та маскувати свою діяльність, фігуранти використовували підроблені службові посвідчення та спеціальні перепустки, що дозволяли їм перебувати на вулицях під час комендантської години.
Правоохоронці задокументували три епізоди здирств із погрозами насильства та три випадки умисних підпалів майна жертв. Зокрема, в одному із випадків зловмисники підпалили вхідні двері житла потерпілого, а в іншому спалили його автомобіль.
Оперативний супровід здійснювали співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України та Управління стратегічних розслідувань у Києві. Під час обшуків у підозрюваних вилучили зброю та боєприпаси, GPS-трекери, прилад для виявлення прослуховування, маски, підроблені службові посвідчення та перепустки для пересування під час комендантської години.
«Слідчими слідчого управління поліції Київщини, за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури, семи учасникам організованої групи повідомлено про підозру за фактом умисного пошкодження чужого майна шляхом підпалу за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 194).
За скоєні правопорушення фігурантам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 10 років.
Досудове розслідування продовжується.


Фото: поліція Київщини
