На Київщині викрили аграрну аферу: іноземці платили передоплату за продукцію, після чого продавці зникали — збитки понад 600 тис. євро

На Київщині викрили аграрну аферу: іноземці платили передоплату за продукцію, після чого продавці зникали — збитки понад 600 тис. євро

У Київській області викрили злочинне угруповання, яке під прикриттям експорту української агропродукції обдурило іноземних покупців на понад 600 тис. євро. Схему припинили – про це повідомили у прес-службі Офісу Генерального прокурора.

За даними слідства, на території Київської області діяло угруповання, яке через підконтрольні підприємства укладало фіктивні зовнішньоекономічні контракти на постачання сільськогосподарської продукції за кордон. Основну частину клієнтів складали іноземці, зокрема громадяни країн Європейського Союзу.

Для залучення покупців учасники створювали в інтернеті сторінки нібито аграрних компаній та пропонували товар за привабливими цінами. Потенційним клієнтам запевняли, що продукція є в наявності і може бути відвантажена за короткий термін.

Слідство встановило, що одну з ключових ролей у схемі виконувала жінка, яка вільно володіла кількома іноземними мовами. Вона представлялася менеджером із продажу, професійно вела переговори та переконувала партнерів у надійності співпраці.

Після досягнення домовленостей з покупцями сторони укладали договори купівлі-продажу чи постачання. Однією з обов’язкових умов була передоплата, яка пояснюється підготовкою товару до відвантаження та покриттям логістичних витрат.

За версією слідства, фігуранти не планували виконувати зобов’язання: після отримання коштів знімали гроші готівкою або переказували на інші рахунки, а будь-який зв’язок із замовниками припиняли.

Серед постраждалих громадяни Німеччини, Хорватії та Ізраїлю. Сума встановлених збитків перевищує 600 тис. євро.

6 травня 2026 року правоохоронці провели 14 обшуків у Києві, Київській, Волинській, Закарпатській, Дніпропетровській та Чернігівській областях — за адресами проживання організаторів, а також керівників та засновників підконтрольних підприємств.

Вилучено документи, комп’ютерну техніку, автомобілі та готівку в різних валютах.

«Двом особам, які, за даними слідства, були керівною ланкою групи, повідомлено про підозру у шахрайстві (ч. 4, ч. 5 ст. 190 КК України). Питання обрання ним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою вирішується», — йдеться у повідомленні.

Також повідомлялося, що в Києві судитимуть 38-річного мешканця Київської області, який продав неіснуючі генератори та побутовки на суму понад 3,2 млн грн. З липня 2025 року по січень 2026 року фігурант розміщував на інтернет-майданчиках оголошення про продаж генераторів, побутових модулів та обладнання для підйому вантажів.

Фото: Офіс Генерального прокурора

Більше від автора

Прокуратура Київської області повернула державі 85 земельних ділянок вартістю 200 млн. грн.

Прокуратура Київської області повернула державі 85 земельних ділянок вартістю 200 млн. грн.

Рух транспорту припинено - у Києві перекриють десятки вулиць

Рух транспорту припинено – у Києві перекриють десятки вулиць

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *