З російського полону вдалося повернути українського військовослужбовця Романа Дзюбу із села Бабинці Київської області. Про це повідомив Бучанський міський голова Анатолій Федорук.
Роман Дзюба вступив до лав Національної гвардії України після початку повномасштабного вторгнення. Він потрапив у полон у 2022 році під час боїв на Сєвєродонецькому напрямку. Поки що бійцю 28 років.
За інформацією місцевої влади, захисника майже три роки утримували у неволі: спочатку у Суходільській виправній колонії на тимчасово окупованій території Луганщини, а потім у російському Омську. Протягом цього часу він перебував у важких умовах і зазнавав постійного тиску.
Вдома на Романа чекали рідні — брати Сергій та Дмитро. Його повернення стало довгоочікуваною подією для всієї родини.
Військовий уже на волі і повернувся до України. У громаді наголошують, що робота з повернення всіх українців, які залишаються в полоні, триває.
Також повідомлялося, що у День Незалежності додому повернулися захисники та громадянські, які тривалий час перебували у полоні. За словами Володимира Зеленського, більшість звільнених була в окупантів ще з 2022 року. Обмін відбувся на підставі домовленостей, досягнутих у Стамбулі, і став уже 68-м. Україна повернула як військових, і громадянських громадян.
Фото: Анатолій Федорук
