У Києві до суду передано звинувачення щодо лікаря-отоларинголога, після хірургічного втручання якого пацієнт залишився без зору на одне око. Про це повідомили у прес-службі Київської міської прокуратури.
За даними слідства, 50-річний чоловік звернувся до приватного медичного закладу з плановою потребою в операції з корекції носової перегородки та видалення кісти правої гайморової пазухи. Після проведеного втручання, вже у стаціонарі, пацієнт повідомив медперсонал про втрату зору на одне око.
“Судово-медична експертиза встановила: безпосередньою причиною втрати зору стали пошкодження, які пацієнт отримав під час оперативного втручання”, – йдеться в офіційному повідомленні.
Дії лікаря кваліфіковані за частиною 1 статті 140 Кримінального кодексу України — неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником через недбале ставлення, що спричинило тяжкі наслідки для пацієнта.
«Прокурори Дніпровської окружної прокуратури міста Києва направили до суду обвинувальний акт щодо 65-річного лікаря одного із приватних медичних центрів. Його звинувачують у неналежному виконанні професійних обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки для хворого», — додали у прокуратурі.
За вчинене лікарю загрожує покарання: позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до п’яти років; або виправні роботи на строк до двох років; або обмеження волі на строк до двох років; або позбавлення волі на той самий термін.
Наразі обвинувальний акт направлено до суду для розгляду по суті.
Також повідомлялося, що інакше після операції у приватному медичному центрі помер 66-річний пацієнт. Родичі звинувачують медиків у недбалості та неналежному післяопераційному догляді, тоді як клініка від коментарів з приводу медичних деталей відмовилася, посилаючись на лікарську таємницю.
Фото: Київська міська прокуратура
