У столиці підбили підсумки виконання Програми економічного та соціального розвитку міста Києва на 2024-2026 роки за підсумками 2025 року. Про це повідомили у Департаменті економіки та інвестицій КМДА.
У Департаменті наголосили, що ключові зусилля спрямовані на посилення обороноздатності, забезпечення безперебійного функціонування міської інфраструктури, розвиток безбар’єрності та надання комплексної соціальної підтримки мешканцям.
2025 року Київ утримав статус провідного економічного центру країни. На столицю припадає понад чверть валового внутрішнього продукту держави, близько 40% капітальних інвестицій, 44,6% прямих іноземних інвестицій та близько 27% експортного потенціалу.
В той же час, економіка міста перейшла з фази активного відновлення до стабільного помірного зростання, яке за рік становило приблизно 2–3%. На динаміку впливали фактори військового ризику, обмеження в енергопостачанні та стриманий інвестиційний попит.
«З огляду на умови військового стану, невідкладні потреби громади та обмежені фінансові ресурси, місто продовжувало відновлювати інфраструктуру. Зокрема, завершено реконструкцію окремих об’єктів водопостачання, водовідведення та теплопостачання. У житловому фонді проводилися ремонти електричних та інженерних мереж, покрівель, фасадів, ліфтів, найпростіших укриттів та вхідних груп. У дворах та міжквартальних проїздах оновлювали асфальтове покриття. Також виконували роботи в індивідуальних теплових пунктах», – йдеться у повідомленні.
Крім того, у Департаменті наголосили, що у 2025 році завершено відновлення восьми житлових будинків, які отримали пошкодження внаслідок ворожих обстрілів. Ще для 34 об’єктів розпочато проектні та підготовчі роботи з відновлення. За двома адресами проведено першочергові протиаварійні заходи.
Велика увага приділялася захисту та безпеки установ соціальної сфери. У шести навчальних закладах завершено будівництво споруд подвійного призначення, ще у 29 продовжуються проектні роботи та зведення об’єктів із захисними властивостями протирадіаційного укриття.
Крім того, проводили капітальні ремонти у дитячих садках та школах: у 79 закладах замінено вікна, у 128 оновлено приміщення та будівлі, у восьми – модернізовано харчоблоки, у 14 – спортивні зали, стадіони та майданчики. У 36 закладах облаштовано безбар’єрний простір, а у дев’яти встановлені автономні джерела електропостачання.
«Продовжувався також комплекс робіт у сфері дорожньо-транспортної інфраструктури. Протягом року завершено роботи на низці важливих ділянок, зокрема на перетині вулиць Лугової та Богатирської, на вулиці Гетьмана Павла Скоропадського, вулиці Митрополита Василя Липковського, ділянці дороги Т-10-27 Київське півкільце від Жулянського шляхопроводу до повороту у Вишневе, додали у Департаменті департаменту.
Паралельно виконували капітальний ремонт доріг, мостів, шляхопроводів, мереж зовнішнього освітлення, світлофорних об’єктів та інших складових транспортної інфраструктури. Загалом у 2025 році на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт у рамках Програми економічного та соціального розвитку Києва на 2024-2026 роки з міського бюджету було направлено 20,6 млрд. гривень.
У Київській міській раді відбулося засідання Тимчасової контрольної комісії, яка перевіряє реалізацію проектів та заходів щодо відновлення об’єктів, пошкоджених чи знищених внаслідок збройної агресії Російської Федерації.
Фото: Freepik
