В Україні збільшилась кількість власників елітних авто: надходження від податку зросли на 25%

В Україні зростає кількість власників елітних автомобілів, про що свідчить збільшення податкових надходжень. За перший квартал 2026 року вони сплатили до бюджету майже 83 млн грн транспортного податку.

Як повідомили у Державній податковій службі УкраїниНагадаємо, у січні-березні 2026 року власники дорогих авто сплатили 82,9 млн грн транспортного податку, що на 25,5% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Найбільших надходжень зафіксовано у Києві — 24,4 млн. грн., що становить майже третину від загальної суми. Також серед лідерів Дніпропетровська область – 8,3 млн грн, Львівська – 6,6 млн грн та Київська – 6,1 млн грн.

Обов’язок сплати транспортного податку виникає, якщо автомобілю не більше п’яти років та його середньоринкова вартість перевищує 375 мінімальних зарплат, що у 2026 році становить понад 3,2 млн. грн. Ставку податку фіксовано — 25 тисяч гривень на рік за кожен автомобіль.

За даними відомства, цього року до переліку оподатковуваних авто включено 1259 моделей преміум- та люкс-класу, які визначає Міністерство економіки України.

Серед марок, що найчастіше потрапляють у список марок – Mercedes-Benz, BMW, Audi, Lexus, Porsche, Land Rover, Tesla, Jaguar, Maserati, Bentley, Rolls-Royce, Ferrari, Lamborghini, Aston Martin і McLaren, а також окремі моделі Toyota і Volvo.




Джерело

Більше від автора

На Київщині, незважаючи на нерест, затримали браконьєра із уловом на 158 тисяч гривень

На Київщині, незважаючи на нерест, затримали браконьєра із уловом на 158 тисяч гривень

Нестабільна весна у Києві та області: різкі температурні гойдалки

Нестабільна весна у Києві та області: різкі температурні гойдалки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *