У Києві прокуратура повернула у власність приміщення навчально-виховного комплексу, яке використовувалося під станцію техобслуговування автомобілів. Про це повідомила прес-служба Київської міської прокуратури.
Йдеться про приміщення площею понад 400 квадратних метрів, орієнтовна вартість якого – близько 11,5 мільйона гривень. Як з’ясували прокурори, у 2016 році Управління освіти району передало це приміщення в оренду підприємству, напрям діяльності якого не був пов’язаний із освітнім процесом чи його забезпеченням.
Згодом орендарі облаштували у приміщенні майстерню для технічного обслуговування та ремонту автомобілів. Водночас, чинне законодавство України забороняє використовувати майно навчальних та наукових закладів для діяльності, яка не стосується освітнього процесу чи його забезпечення.
У зв’язку з виявленими порушеннями окружна прокуратура звернулася до Господарського суду міста Києва з позовом про визнання договору оренди недійсним та повернення майна навчальному закладу.
За участю ювенальних прокурорів Київської міської прокуратури Північний апеляційний господарський суд підтримав позовні вимоги.
«За втручання ювенальних прокурорів Солом’янської окружної прокуратури м. Києва навчально-виховному комплексу допрофесійної підготовки та технічної творчості молоді м. Києва повернуто приміщення на вул. Патріарха Мстислава Скрипника у Солом’янському районі», — зазначають у прес-службі.
Судове рішення вже виконане: приміщення, яке тривалий час перебувало в незаконній оренді, повернули у користування навчального закладу.
Святошинська окружна прокуратура Києва також здобула судову перемогу у справі про земельну махінацію: Господарський суд столиці зобов’язав приватну компанію знести самовільно збудований об’єкт, який застосовували як прикриття для присвоєння 0,5 га комунальної землі.
Фото: Київська міська прокуратура
