У Києві затримано двох чоловіків, які організували схему незаконного переправлення військовозобов’язаних за кордон поза офіційними пунктами пропуску. Про це повідомили у прес-службі поліції Києва.
За даними слідства, до організації причетні двоє мешканців столиці у віці 29 та 53 років. Вони через соціальні мережі знайшли двох чоловіків призовного віку та запропонували їм нелегальний виїзд до Угорщини в обхід пунктів пропуску. Вартість такої “послуги” становила 13 тисяч доларів із кожного.
Для підтвердження домовленостей клієнти перерахували організаторам аванс – по тисячі доларів на криптогаманець.
Надалі один із фігурантів доставив чоловіків із Києва до Львівської області. Там їх зустрів спільник, який пояснив маршрут і дав інструкції щодо незаконного перетину державного кордону через гірську місцевість у напрямку Угорщини.
Одного з організаторів правоохоронці затримали під час отримання основної частини коштів – 25 500 доларів. Згодом затримали й другого підозрюваного, який відповідав за перевезення чоловіків на прикордонну територію.
«Слідчі повідомили спільників про підозру за ч.3 ст. 332 Кримінального кодексу України – незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене за попередньою змовою групою осіб за корисливими мотивами», – йдеться у повідомленні.
Зловмисникам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до дев’яти років із конфіскацією майна.
Також повідомлялося, що у Києві двом таксистам із Броварів було повідомлено про підозру у спробі незаконного переправлення чоловіка до Молдови. Один із підозрюваних, працюючи таксистом, познайомився із чоловіком і спочатку пропонував йому працевлаштування водієм. Однак через відсутність чинного посвідчення водія ця домовленість не відбулася.
Фото: поліція Києва
