Після смерті від інсульту 67-річна киянка стала доноркою органів та подарувала життя трьом людям

Після смерті від інсульту 67-річна киянка стала доноркою органів та подарувала життя трьом людям

У медичній мережі «Добробут» у Києві провели посмертне вилучення органів у пацієнтки, яка померла внаслідок інсульту. Завдяки цьому троє людей отримали шанс на нове життя — пересаджено серце та дві нирки. Про це повідомили у медичній мережі “Добробут”.

До багатопрофільного закладу «Добробут» на вулиці Сім’ї Ідзіковських, 3 доставили 67-річну жінку у тяжкому стані з гострим порушенням мозкового кровообігу. Лікарі довго робили все можливе, щоби стабілізувати пацієнтку, проте врятувати її не вдалося.

Після констатації смерті сім’я опинилася перед непростим вибором щодо донорства органів. Чоловік та дочка погодилися на проведення процедури, що дозволило реалізувати посмертну донорську ініціативу.

До операції залучили трансплантологічні бригади з КНП “Медичний центр м. Києва” та Інституту серця МОЗ України. Фахівці провели експлантацію органів для подальшої пересадки пацієнтам, яким така операція була життєво необхідна.

Окремий етап робіт стосувався підготовки серця до трансплантації. Через вік донорки медики провели додаткові дослідження та втручання – посмертну коронарографію та стентування ураженої коронарної артерії, щоб переконатися у придатності органу та мінімізувати ризики при пересадці.

Після завершення операцій у медустанові організували «коридор поваги» — символічний жест подяки та вшанування донорки, її рідних та команд медиків, які супроводжували весь процес.

«Ми висловлюємо щирі співчуття сім’ї та вдячні за ухвалення важкого, але дуже важливого рішення. У разі ми максимально боремося життя людини. Коли вже неможливо врятувати, з’являється інша, складна, але найважливіша можливість врятувати інших. Рішення сім’ї – це прояв великої сили та людяності. Саме завдяки таким рішенням троє людей отримали шанс на життя», – зазначила Єлизавета Плечиста, трансплант-координатор, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії медичної мережі «Добробут».

Це не перший випадок посмертного донорства у Добробуті: такі процедури тут проводять із 2021 року. У мережі підкреслюють, що розвиток культури донорства залишається ключовим напрямом, від якого залежить життя тих, хто очікує на трансплантацію.

Також повідомлялосящо у Києві у дитячій лікарні ПДВ «Охматдит» медики організували коридор пошани для 13-річного Івана, який після смерті став донором органів та допоміг врятувати інших пацієнтів. Хлопця госпіталізували з тяжкою черепно-мозковою травмою. Попри всі зусилля лікарів медики за встановленими медичними критеріями констатували смерть мозку.

Фото: Медична мережа «Добробут»

Більше від автора

Запірна арматура для трубопроводів: як вибрати правильно і не помилитися

Запірна арматура для трубопроводів: як вибрати правильно і не помилитися

Правоохоронці у Києві викрили підозрювану, яка через фейкові акаунти провертала мільйонні схеми

Правоохоронці у Києві викрили підозрювану, яка через фейкові акаунти провертала мільйонні схеми

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *