Російські гроші у Фінляндії передадуть “Нафтогазу”: заарештовано 3,7 млн ​​євро

Національна служба примусового виконання Фінляндії заарештувала майже 4 млн. євро, що належать Росії. Кошти мають бути використані для компенсації українському “Нафтогазу” за збитки, завдані російськими діями.

Про це повідомляє видання Yle.

Йдеться про 3,7 млн. євро, що залишилися у Фінляндії після припинення програми співробітництва на зовнішньому кордоні ЄС між Фінляндією та Росією. За даними фінських органів влади, Росія внесла ці кошти на початок повномасштабного вторгнення в Україну 2022 року.

Арешт було здійснено на підставі вимог НАК “Нафтогаз України” та її дочірніх компаній. Кошти було тимчасово заарештовано для забезпечення майбутніх компенсаційних виплат.

З 2024 року фінська Національна служба примусового виконання вже заарештувала російські активи на понад 40 млн. євро.

Крім того, минулого тижня Окружний суд Гельсінкі дозволив виконання рішення Постійної палати третейського суду в Гаазі, яка у 2023 році зобов’язала Росію виплатити близько 4,3 млрд євро компенсації за незаконне вилучення активів “Нафтогазу” в анексованому Криму у 2014 році.

Якщо рішення набуде остаточної юридичної сили, заарештовані у Фінляндії російські державні активи на суму понад 4 млрд євро можуть бути передані “Нафтогазу” як компенсацію. Росія вже оскаржила це рішення.




Джерело

Більше від автора

Постраждалим під час масованої атаки на Київ надають допомогу - куди звертатися

Постраждалим під час масованої атаки на Київ надають допомогу – куди звертатися

«Добробат» у Києві безкоштовно відновлює квартири після прильотів

«Добробат» у Києві безкоштовно відновлює квартири після прильотів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *