Вашингтон разом із європейськими партнерами максимально посилює економічний та військовий тиск на Російську Федерацію. Головна мета такої стратегії – змусити Кремль зупинити загарбницьку війну проти України.
Про це повідомив генеральний секретар НАТО Марк Рютте напередодні переговорів міністрів оборони країн Альянсу у Брюсселі. За його словами, ключовим інструментом впливу залишається системна ізоляція російського енергетичного сектора.
Економічна облога та санкційний удар
Захід фокусує зусилля на тому, щоб позбавити агресора ресурсів для ведення бойових дій. Основний удар посідає промислових гігантів, формують російський бюджет.
“США чинять на Росію весь можливий тиск разом із європейцями через санкції. Подивіться, що відбувається з “Лукойлом”, “Роснафтою” та іншими компаніями”, – зазначив Марк Рютте.
Паралельно з фінансовими обмеженнями союзники піклуються про зміцнення обороноздатності Києва. Глава Альянсу нагадав, що Сполучені Штати не припиняють відправлення критичного озброєння. Зокрема, йдеться про:
- Сучасні системи протиповітряної оборони для захисту піднебіння;
- Летальне озброєння усередині спеціалізованої програми PURL;
- Військова допомога, що спільно фінансується Канадою та європейськими державами.
Роль США у запуску переговорного процесу
На думку Марка Рютте, саме Вашингтон має унікальні можливості для того, щоб вивести ситуацію з глухого кута. Як найпотужніша держава світу США мають реальні важелі, здатні зрушити переговорний процес із Володимиром Путіним з мертвої точки та відкрити шлях до реального припинення вогню.
Сьогодні тісна координація між американським урядом і союзниками НАТО залишається вирішальним чинником. Тільки єдність Заходу дозволяє ефективно стримувати Росію та надавати Україні необхідну підтримку у боротьбі з агресією.

Додати коментар